OCUflash blue na vykapávání očí i pro novorozence

ocuflash-blue-oldatos-szemcsepp-10ml

Víže, že novorozencům se často v porodnicích vykapávají oči a že existuje přípravek bez konzervantů, který se k tomu úkonu používá, aby se dítěti opláchli veškeré nečistoty? Pociťujete i Vy po probdělých nocí s miminkem únavu očí? Představujeme OCUFlash Blue bez konzervantů od Unimed Pharmy, který je součástí našich KidBoxů pro porodnice. Jedná se o volně prodejný výrobek určený především jako jistá prevence k pročištění očí a to přírodní cestou bez konzervantů. Výrobek Vám za Unimed Pharmu představí oční lékař MUDr. Jaroslav Karhan v krátkém rozhovoru a poukáže na zajímavé informace. 

 


K čemu je prosím OCUflash Blue?

OCUflash blue jsou oční kapky bez konzervačních látek s přídavkem extraktu Světlíku lékařského.  Jsou určeny pro kapání do očí, k výplachům očí nebo obkladům.

OCUflash blue se také používá jako výplachový roztok na odstranění cizorodých látek z oka a při nepříjemných pocitech v oku jako je pálení, řezaní, svědění a pocit cizího tělíska v oku.

 

Mohou jej použít například i na novorozence?

OCUflash blue mohou požívat dospělí, děti i mladiství. Vzhledem k bezpečnosti přípravku je možno jej podávat i novorozencům, kojencům, těhotným ženám a kojícím matkám.

 

Proč se vykapávají novorozencům oči v prvních dnech života?

Po staletí byly oči některých dětí při průchodu porodními cestami infikovány kapavkou a dalšími bakteriálními infekcemi, kterými rodičky trpěly. To pak vedlo až k oslepnutí těchto dětí. Antibiotika tehdy nebyla. Zlomilo se to až "kredeizací", kdy se dětem po porodu do očí preventivně kapal dusičnan stříbrný. Ten všechny bakterie zabil. Byla to revoluce, děti nesleply.

Zlepšením péče o těhotné dnes kapavčité rodičky (teoreticky) nemáme. Zvyk něco do očí novorozenci kápnout nám ale zůstal. Kape se například OCUflash. Ten samosebou patologické bakterie nedokáže eradikovat, pokud by ve spojivkovém vaku byly. Patologické bakterie tam ale v drtivé většině případů po porodu nejsou, tak se jen spojivkový vak vyčistí od hlenu, plodové vody a případných dalších jiných látek, které by se tam po porodu mohly objevit...

 

Jak často jej mohou používat?

Ke zklidnění očí a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček vkapáváme do dolního spojivkového vaku oka 1 - 2 kapky 1 - 4x denně, při výrazných potížích i vícekrát. Při výplachu čehokoliv cizorodého z oka aplikujeme roztok až do doby odstranění cizorodé látky či cizích tělísek, popřípadě do zmírnění obtíží. OCUflash blue je možné používat dlouhodobě.


Funguje jako prevence nebo je to lék?

OCUflash blue je zdravotnický prostředek. Extrakt Světlíku lékařského působí protizánětlivě, dezinfekčně a adstringentně (svíravě). Tyto charakteristické vlastnosti Světlíku lékařského se už dlouhodobě využívají k uklidnění očí, v prevenci a podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček.

 

Kde si mohu OCUflash blue zakoupit a potřebuji recept?

OCUflash blue je možno zakoupit bez receptu v každé lékárně. 


Kolik asi tak přibližně stojí?

Jedno balení velikosti 1x10 ml stojí v lékárně do 130,- CZK.


Říkáte, že je to výrobek bez konzervantů. Co to znamená? Je to pouze přírodní výrobek?

OCUflash blue neobsahuje konzervační látky, proto je ideálním přípravkem pro nositele kontaktních čoček nebo pro osoby s citlivýma očima.

 

Jaký je rozdíl mezi OCUFlashem a umělými slzami

OCUflash blue je vodný roztok. Umělé slzy musí obsahovat nějakou zvlhčující látku. Tu OCUflash blue záměrně neobsahuje.


Umělé slzy pro suché oko vyrábíte také?

Ano. 

Je pravdou, že problémem suchého oka netrpí jen starší občané? 

Poruchu slzného filmu mohou mít i mladí lidé nebo děti. S postupujícím věkem ale incidence tohoto typu onemocnění roste.

Proč proti suchému oku používáme umělé slzy?

Neléčené suché oko může vážně poškodit zrak. Choroba má různá stádia začínající drobným diskomfortem a končící až těžkým poškozením zraku. Těžká stádia tohoto syndromu je třeba léčit až cytostatiky (Ikervis).

  • Umělé slzy představují substituční léčbu lehčích stádií onemocnění.
  • Umělé slzy zmírňují (až případně odstraňují) potíže pacientů.

 

Pacienti s tímto syndromem si obvykle stěžují na únavu očí, pocit cizího tělíska či písku v oku, dráždění, svrbění, pálení, zčervenání, světloplachost, případně na přechodné poruchy vidění v průběhu dne.

Při prvních příznacích diskomfortu v očích je rozumné zajít do lékárny a koupit si umělé slzy určené k léčbě suchého oka dle doporučení lékárníka.

Obvykle se začíná levnějšími přípravky.


OCUFlash Blue najdete v našich KidBoxech nebo si je můžete zakoupit v našem eshopu.

 

Zpět do obchodu
  • Registrace