Proč jsme si do porodnic vybrali za partnera právě NUK?

Dudlíků můžete na českém trhu najít celou řadu, ale podle čeho vybírat a proč KidBox do porodnic dodává právě NUK? Jaký má tento dudlík tvař a proč? 

 

1) Dudlíky NUK mají charakteristický - asymetrický tvar. Proč se tvarem od jiných dudlíků liší?


Již v roce 1956 dva zubní experti prof. Dr. Dr. W. Balters a Dr. med. dent. A. Müller položili základy značky NUK s vynálezem prvního ortodontického dudlíku.  Objevili, že během kojení mění matčina bradavka svůj tvar, čímž umožňuje optimální souhru mezi čelistí, patrem, jazykem a rty. Jinými slovy, již od narození podporuje kojení zdravý vývoj pohybů úst a později i řeči dítěte. Právě na základě tohoto zjištění byl vyvinut ortodontický tvar NUK, který není kulatý, ale přesně takový, jaký má tvar bradavka během kojení - asymetrický.


2) Tento tvar preferujete i u kojeneckých lahvích?

Ano, tvar originální NUK savičky je taktéž inspirován přirozeným tvarem: tvarem maminčiny bradavky během kojení. Zkosený, zploštělý tvar savičky dává prostor jazyku a spodní čelisti, aby se mohla během sání přirozeně hýbat, zatímco oblouková špička se přizpůsobí tvaru a vývoji patra děťátka. Rtům tak poskytne extra širokou oporu pro ještě přirozenější sání.3) Dudlíky NUK je možné vyvařit?

Ano, všechny naše dudlíky doporučujeme před prvním použitím cca na 5 minut vyvařit. Je potřeba dbát na to, aby bylo použito dostatečné množství vody, aby se zabránilo poškození.

 

4) Je možné dudlík umístit do sterilizátoru?

Ano, ke sterilizaci doporučujeme použít NUK Sterilizátor.

 

5) Všeobecně se některé Baby Friendly nemocnice dudlíkům brání a jako důvod uvádí, že dudlík či lahvička odstavuje dítě od kojení. Je to skutečně tak či máte jinou zkušenost.

 

Děti se narodí s přirozeným sacím reflexem. Tento přirozený reflex má silně uklidňující efekt a posiluje jazyk, čelist a obličejové svaly! Miminka potřebují sát, to má totiž velmi příznivé účinky na jejich vývoj. Z tohoto důvodu je kojení tak důležité pro zdraví vývoj jejich ústní dutiny. Kromě kojení podporuje správný vývoj ústní dutiny také kvalitní dudlík.

Společnost NUK za své dudlíky obdržela řadu ocenění. To nás však neodradilo od toho, abychom originální dudlíky NUK ještě nevylepšili: Všechny dudlíky NUK nyní mají vylepšenou savičku, která je ještě hladší, tenčí a užší, ale stále se podobá tvaru matčiny bradavky při kojení. Díky tomu miminku dokonale padne do pusy.

Nové dudlíky NUK děti uklidňují lépe než kdy předtím a jsou velmi dobře přijímány i kojenými miminky. 92% kojících maminek potvrzuje, že dudlíky NUK neovlivňují kojení.* A to je dobré hned z několika důvodů: sání je pro miminka nezbytné nejen z důvodu krmení, ale také proto, že podporuje rozvoj nejrůznějších schopností (například mluvení). A navíc těžko najdete něco, co miminka uklidní stejně dobře jako sání. Dokonce i pediatři a ortodontisti doporučují dudlíky NUK, protože nezpůsobují špatný růst zoubků ani vývoj čelistí.**

 

Zdroje:

*  Nezávislý průzkum trhu se 186 kojícími maminkami, Německo 2017.

** Nezávislý průzkum trhu s 50 pediatry a 50 ortodontisty; Německo 2017.

 

6) Období do kdy je používání dudlíku žádoucí se mezi odborníky liší. Jak dlouho doporučuje NUK používání dudlíku vzhledem k vývoji čelisti dítěte a případné hrozbě v podobě předkusu.

Obecné doporučení jednoho z našich odborníků (Dr. med. dent. Hubertus von Treuenfels Doctor of Dental Medicine) je, že je dobré přestat používat dudlík kolem druhého roku dítěte. Není to vždy ale jednoduché, důležité je dítě nevystavovat velkému tlaku. Ukončení používání dudlíku by mělo být spojeno vždy s něčím pozitivním, může to být nějaká činnost s dítětem nebo očekávání, že dostane překvapení nebo dárek.

 

Dudlíky či lahvičky NUK můžete zakoupit i v našem Eshopu s dopravou od 500 Kč zdarma.

 

 

Zpět do obchodu
  • Registrace