Dudlík v boxu i u baby friendly porodnice?

Některé maminky se mohou pozastavovat nad tím, že je dudlík součástí sady KidBox i u baby friendly nemocnice. Obsah boxu obvykle vybíráme a skládáme ve spolupráci s primářem, vedením nemocnice a vrchní sestrou. Záleží tedy primárně na porodnici, jaký obsah v boxu povolí a jaký nikoliv. Nicméně ve většině případů se nemocnice i my shodujeme v tom, že KidBox je dárek pro maminku zdarma a zda obsahu využije plně, částečně nebo vůbec je už čistě na mamince samotné. 

Konkrétně v případě dudlíku jsme vybírali pečlivě kvalitního výrobce, kterým se stala společnost NUK. Hlavním důvodem je doporučení mnoha stomatologů, historie a tvaru tohoto dudlíku.

NUK | Již v roce 1956 dva zubní experti prof. Dr. Dr. W. Balters a Dr. med. dent. A. Müller položili základy značky NUK s vynálezem prvního ortodontického dudlíku.  Objevili, že během kojení mění matčina bradavka svůj tvar, čímž umožňuje optimální souhru mezi čelistí, patrem, jazykem a rty. Jinými slovy, již od narození podporuje kojení zdravý vývoj pohybů úst a později i řeči dítěte. Právě na základě tohoto zjištění byl vyvinut ortodontický tvar NUK, který není kulatý, ale přesně takový, jaký má tvar bradavka během kojení - asymetrický.

Více informací v celém článku.

Zpět do obchodu
  • Registrace