Neohodnoceno

OCUflash Blue oční kapky

OCUflash blue je oční roztok bez konzervačních látek a s přídavkem extraktu ze světlíku lékařského a je určen k výplachu nebo obkladu očí. Díky světlíku lékařskému působí oční kapky protizánětlivě a dezinfekčně a jsou vhodné k léčbě neinfekčních zánětů spojivek a řas.

Výrobek mohou používat i novorozenci, těhotné a kojící ženy a lze ho používat i při nošení kontaktních čoček.
Skladem
Kód: 140
Značka: Unimed Pharma
129 Kč –7 % 119 Kč
Kategorie: náš Eshop
ocuflash blue oldatos szemcsepp 10ml
129 Kč –7 %

Informace o tomto produktu poskytuje oční lékař MUDr. Jaroslav Karhan (celý článek).

 

Proč se vykapávají novorozencům oči v prvních dnech života?

Po staletí byly oči některých dětí při průchodu porodními cestami infikovány kapavkou a dalšími bakteriálními infekcemi, kterými rodičky trpěly. To pak vedlo až k oslepnutí těchto dětí. Antibiotika tehdy nebyla. Zlomilo se to až "kredeizací", kdy se dětem po porodu do očí preventivně kapal dusičnan stříbrný. Ten všechny bakterie zabil. Byla to revoluce, děti nesleply.

Zlepšením péče o těhotné dnes kapavčité rodičky (teoreticky) nemáme. Zvyk něco do očí novorozenci kápnout nám ale zůstal. Kape se například OCUflash. Ten samosebou patologické bakterie nedokáže eradikovat, pokud by ve spojivkovém vaku byly. Patologické bakterie tam ale v drtivé většině případů po porodu nejsou, tak se jen spojivkový vak vyčistí od hlenu, plodové vody a případných dalších jiných látek, které by se tam po porodu mohly objevit...

 

Jak často jej mohou používat?

Ke zklidnění očí a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček vkapáváme do dolního spojivkového vaku oka 1 - 2 kapky 1 - 4x denně, při výrazných potížích i vícekrát. Při výplachu čehokoliv cizorodého z oka aplikujeme roztok až do doby odstranění cizorodé látky či cizích tělísek, popřípadě do zmírnění obtíží. OCUflash blue je možné používat dlouhodobě.


Funguje jako prevence nebo je to lék?

OCUflash blue je zdravotnický prostředek. Extrakt Světlíku lékařského působí protizánětlivě, dezinfekčně a adstringentně (svíravě). Tyto charakteristické vlastnosti Světlíku lékařského se už dlouhodobě využívají k uklidnění očí, v prevenci a podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a víček.

Zpět do obchodu
  • Registrace